Γιορτή για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του 14ου Γυμνασίου Καλλιθέας, σας προσκαλούν στον εορτασμό για την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940 που θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του Σχολείου την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 10.00 π.μ. Στα πλαίσια της εορτής θα πραγματοποιηθεί και η απονομή αριστείων και βραβείων για το σχ. έτος 2018-19.

Η παρουσία σας θα μας τιμήσει ιδιαίτερα.

Υπεύθυνη Δήλωση για ενισχυτική διδασκαλία για το σχ. έτος 2019-20

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες που επιθυμούν τα παιδιά τους να παρακολουθήσουν, την τρέχουσα σχολική χρονιά, ενισχυτική διδασκαλία για τα μαθήματα που αναγράφονται στην Υπεύθυνη Δήλωση, να την συμπληρώσουν και να την παραδώσουν στο Διευθυντή του Σχολείου, έως την Παρασκευή 18/10/2019, σύμφωνα με την αρ. πρωτ. 157306/Δ2/8-10-2019 απόφαση της Υφυπουργού Παιδείας και Θρησκευμάτων.

Πρόσκληση σε σεμινάριο γονέων με παιδιά στην εφηβεία

Το Κέντρο Πρόληψης των Εξαρτήσεων και Προαγωγής της Ψυχοκοινωνικής Υγείας “ΣΤΑΘΜΟΣ” των Δήμων Καλλιθέας και Μοσχάτου – Ταύρου, οργανώνει σεμινάριο γονέων με παιδιά στην εφηβεία με θέμα: “Εφηβεία: Νέες αντιδράσεις, Νέες απαιτήσεις”.

Δείτε την πρόσκληση εδώ