Ανακοίνωση για τον αγιασμό σχολ.έτους 2020-2021 (ΝΕΑ)

Η προσέλευση των μαθητών τη Δευτέρα 14-9-20 θα γίνει στις 8.15.

Α΄ΤΑΞΗ

Μετά την προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει χωρισμός τμημάτων, ξενάγηση στους χώρους του σχολείου, παράδοση βιβλίων και παραμονή στις τάξεις μέχρι την ώρα του αγιασμού, στις 11.30 π.μ.

Β΄ΤΑΞΗ – Γ΄ΤΑΞΗ

Μετά την προσέλευση των μαθητών/τριών θα γίνει χωρισμός τμημάτων, παράδοση βιβλίων και παραμονή στις τάξεις μέχρι την ώρα του αγιασμού, στις 11.30 π.μ.

Ώρα αποχώρησης για όλους τους μαθητές: περίπου στις 12.00 μ.μ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΝΤΑΙ οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών να παραμείνουν εκτός του χώρου του σχολείου.

Σας υπενθυμίζουμε ότι η χρήση προστατευτικής μάσκας, εντός του σχολείου, είναι υποχρεωτική για όλους.

Επικοινωνία με το σχολείο

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες,

Καλή σχολική χρονιά!

Όπως ήδη γνωρίζετε, η στενή συνεργασία και επικοινωνία με το σχολείο αποτελεί σημαντικό παράγοντα για την πρόοδο των μαθητών.

Κατά το τρέχον σχολικό έτος 2020-21, λόγω των ιδιαίτερων υγειονομικών συνθηκών, η ενημέρωσή σας καθώς και η επικοινωνία με το σχολείο θα διεξάγεται μέσω των παρακάτω ηλεκτρονικών μέσων:

Μail: mail@14gym-kallith.att.sch.gr

Iστοσελίδα: 14gym-kallith.att.sch.gr

Προκειμένου να ενημερωθείτε για την πρόοδο των μαθητών/τριών, αλλά και πριν από την προσέλευσή σας στο σχολείο για τον οποιοδήποτε λόγο, θα πρέπει να έχει προηγηθεί, υποχρεωτικά, τηλεφωνική επικοινωνία.

Τηλ.: 210 95 19 777

Σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και ευχόμαστε καλή πρόοδο στα παιδιά σας.

Από το Γραφείο